Scott Contessa Scale 920

Rowery Scott Contessa Scale 920 jest rowerem górskim o wyścigowym DNA. Niezliczona ilość zwycięstw na trasach Pucharu Świata, kilka tytułów Mistrza Świata, uznanie wśród zawodowców amatorów i prasy branżowej, stawia Scott Scale na pozycji wzorcowego hardtaila do ścigania, którego geometria, zastosowane technologie i sposób prowadzenia wpływają na cała branżę. Od zawsze Scott Scale był synonimem lekkości i sztywności.

SCOTT Contessa Scale 920 - rower górski wyścigowy

Scott Scale jest "młodszą siostrą" wyścigowych braci SCALE, dzieli z nimi geometrię i technologie wykonania ramy. Stworzona do pokonywania interwałowych tras, zaskakuje komfortem i efektywnością napędzania. Szkielet naszej "dziewczyny" został wykonany z mieszanki włókien węglowych nazywanych przez SCOTT HMF - to solidna konstrukcja odznaczająca sie bardzo wysoką wytrzymałością, niską masą i  wysoką sztywnością boczną. Udoskonalany proces projektowania i produkcji ram karbonowych pozwolił zastosować technologię SDS2 (Shock Damping System), która sprawia, że poprzecinane korzeniami leśne single nie są  dokuczliwe dla naszych czterech liter ( widełki tylnego trójkąta pracują w płaszczyźnie pionowej do 20mm ) a przy odpowiednim zestrojeniu ciśnienia w oponach z charakterystyką ugięcia amortyzatora rower staje się bardzo wygodny nie tracąc na efektywności napędzania. "Racingowe" DNA Contessy to także możliwość "wycinania" ciasnych zakrętow, dynamika przyspieszania i stabilność na szybkich zjazdach - tu SCOTT od lat uchodzi za model wzorcowy dla całego rynku, łączy w sobie najlepsze cechy wyścigowego hardtaila i wyznacza kierunek w jakim podąża branża.    

Scott Contessa Scale 920 Deore XT  Scott Contessa Scale 920 Fox 32 Rythm  Scott Contessa Scale 920 rama karbonowa 

 

Rower górski Scott wzorcowy osprzęt Shimano, powietrzny amortyzator Fox. 

Contessa SCALE 920 jest rowerem kompletnym i solidnie skrojonym, oczywiście bardzo wymagające zawodniczki znajdą w nim komponenty "do wymiany" ale już w "stokowej" konfiguracji pozwala na sprawne amatorskie sciganie. Widelec FOX Rythm z autorską manetką SCOTT RideLock oraz trójstopniową blokadą/regulacją skoku amortyzatora (100mm-70mm-0mm) pozwala efektywniej wykorzystać rower na różnych podłożach, szutrach i krętych ścieżkach.  Blokada RideLock na tyle zmienia charakterystykę jazdy, że stała się substytutem przedniej przerzutki, sam Nino w trakcie jednego wyscigu korzysta z niej KILKASET RAZY!!!
Koła oparto na piastach Shimano wykorzystujących łożyska maszynowe, sztywne osie 15mm i 12mm, oraz standard BOOST rozstawu osi oraz mufy suportu. Obręcze o szerokości 25mm doskonale sprawdzą się przy zastosowaniu systemu bezdętkowego zwłaszcza, że zamontowane opony Schwalbe(RacingRay i RacingRalph) są do tego celu przystosowane i stanowią książkowy przykład uniwersalnego wyścigowego zestawu maratończyka, wybierany przez wielu zawodników zarówno amatorów jak i zawodowców. 
Napęd jest naszym zdaniem najlepszą kombinacją jakości działania, zakresu przełożeń, ceny i dostępności części zamiennych jaki może sobie wybrać amator. Zestawienie tylnej 12 rzędowej przerzutki XT, korby Shimano Deore, kasety 10-51T  i manetki Rapid Fire, pozwala zachować cenę roweru na rozsądnym poziomie jednocześnie nie upośledza działania napędu.

 Rower górski Scott Scale 920  Wygodne siodełko Scott Contessa Scale 920  Scott Scale 920 mechanizm korbowy Shimano 1x12

Lekki rower górski

Rower dopełniają komponenty od marki Syncros, lekkie i mocne. Znajdziemy tu aluminiową kierownicę o szerokości 700mm, z anatomicznym "upsweep" (wygięcie do góry) oraz "backsweep" (wygięcie do tyłu), na której zamontowano sportowe gripy z pierścieniem mocującym zaprojektowane z myślą o pewnym i precyzyjnym prowadzeniu roweru. Siodełko Syncros Savona dostosowane do sylwetki zajmowanej na rowerze, stworzono z udziałem Gebiomized - jednej z największych niezależnych firm zajmujących się profesjonalnym bikefittingiem amatorów i profesjonalistów. Sztycę wykonano z aluminium.

Scott Contessa karbonowa rama, sztywne osie  Scott Contessa Scale 920 - komponenty Syncros   Aluminiowa sztyca offset 10mm Scott Contessa Scale 920

 

Opinie o rowerze Contessa Scale 920

Rower Scott Contessa Scale 920 jest bardzo ciekawą propozycją lekkiego roweru terenowego. Oferuje lekką uznaną i sprawdzoną karbonową ramę, bardzo rozsądnie dobrany osprzęt, dobry i skuteczny amortyzator oraz może nie najlżejsze ale kręcące się na łożyskach maszynoiwych koła. Do tego znakomite opony Schwalbe w wersji do systemów bezdętkowych dopełniają obraz rozsądnie wycenionego roweru maratończyka lub miłośniczki sportowych geometrii. Jeśli dysponujemy budżetem do 10000zł i chcemy mieć rower kompletny to jest to jedna z najciekawszych  propozycji na rynku. Na łamach naszej strony www prezentujemy rowery, które fizycznie znajdziecie w naszym sklepie rowerowym w Białymstoku.

SPECYFIKACJA Scott Contessa Scale 920
DOBIERZ ROZMIAR

 

ZNAJDZIESZ

NAS NA:

Corrado s.c. ul. Sukienna 9,
15-881 Białystok
Tel.: +48 85 742-46-58
Fax: +48 85 742-46-58


NA MAPIE

GOOGLE:

sklep6.jpg

rew narc

BIKE MTB29 ib02

CORRADO s.c. sklep-serwis rowerowo-narciarski