Wybór odpowiedniego rozmiaru ramy, wpłynie na nasz komfort i efektywność jazdy.

PODSTAWOWY DOBÓR ROZMIARU

Wybraliśmy już najlepszy typ roweru, przystosowany do naszego stylu jazdy i naszych potrzeb, teraz należy wybrać odpowiedni rozmiar ramy. Podstawowym kryterium przy wyborze wielkości roweru jest wzrost rowerzystki/rowerzysty. Tu możemy się posiłkować odpowiednimi tabelami stworzonymi przez producenta, odnoszącymi się do konkretnych linii modelowych. Tabele doboru rozmiaru znajdziecie na stronach - kartach konkretnych modeli, znajdują się pod ogólnym opisem roweru w rozwijanej sekcji "TABELA ROZMIARÓW"

Karta katalogowa SCOTT SUB CROSS 20 LADY Karta katalogowa SCOTT SCALE 900 PRO Karta katalogowa SCOTT SPEEDSTER 20 DISC

PRECYZYJNY DOBÓR ROZMIARU

Wybór rozmiaru roweru "z tabeli" może się sprawdzić ale nie musi, ze względu na występujące różnice anatomiczne i różne proporcje kończyn oraz tułowia. W przypadkach gdy nie jesteśmy pewni rozmiaru lub gdy znajdujemy się na granicy dwóch rozmiarów z pomocą przychodzi globalna strona www.scott-sports.com. Tu na kartach produktowych rowerów znajdziemy bardzo funkcjonalne i proste narzędzie doboru wielkości roweru. Narzędzie stworzono z pomocą systemu fittingowego RadLabor, który zebrał dane tysięcy analiz bikefittingu różnych użytkowników i różnych rowerów. Na tej podstawie stworzono bardzo przejrzystą, prostą i funkcjonalną aplikację, udostępnioną przy karcie katalogowej każdego roweru. Aby znaleźć odpowiedni rozmiar ramy, potrzebujemy trzech podstawowych parametrów: wzrostu, długość ramienia oraz wewnętrzna długość nóg (warto poprosić o pomoc drugą osobę przy pomiarze długości ramienia i długości nóg, możecie również zrobić to w naszym sklepie). Otwieramy sekcję "Find Your Size" i wprowadzamy: płeć, wzrost, długość ramienia oraz wewnętrzną długość nóg, otrzymujemy wynik SUGERUJĄCY(słowo klucz) odpowiedni rozmiar według systemu bike - fittingu używanego przez SCOTT SPORTS.

rozmiar1
Tu znajdziecie aplikację doboru rozmiaru na stronie www.scott-sports.com

rozmiar2 rozmiar3 rozmiar5 rozmiar4
Wzrost i płeć Długość ramienia Długość nóg Wynik

Pamiętajmy, że ostateczną decyzję powinniśmy podjąć po przymiarce, przejażdżce w sklepie, z odpowiednio podniesionym siodłem, ponieważ to Państwo siedzą na rowerze i Wasze wrażenia są najważniejsze.      

Spróbujcie sami dobrać swój nowy rower na przykładach, naszym zdaniem najciekawszych propozycji z kilku linii modelowych, klikając w zdjęcia rowerów przeniesiecie się na ich strony katalogowe.

Więcej informacji w sklepie. Zapraszamy!

ZNAJDZIESZ

NAS NA:

Corrado s.c. ul. Sukienna 9,
15-881 Białystok
Tel.: +48 85 742-46-58
Fax: +48 85 742-46-58


NA MAPIE

GOOGLE:

sklep7.jpg

rew narc

BIKE MTB29 ib02

CORRADO s.c. sklep-serwis rowerowo-narciarski