Na ostatnim spotkaniu dealerskim SCOTT w którym jako Corrado Białystok mieliśmy możliwość wysłuchania opinii osoby która jest niepodważalnym autorytetem w kolarstwie górskim a mianowicie: Mai Włoszczowskiej! Oto jej opinia:

Co lepiej 26? czy 29??

"Rower na dużych kołach prowadzi się troszkę inaczej. Wszelkiego rodzaju nierówności terenu są mniej odczuwalne, a pokonywanie większych przeszkód typu uskoki jest zdecydowanie bezpieczniejsze. Rower z dużymi kołami ,,wybacza'' dużo więcej błędów, o które przecież nie trudno w ferworze walki podczas wyścigów cross country. Owszem są sytuacje, czy nawet całe trasy, w których korzystniej jest mieć rower na kołach 26-calowych. Dotyczy to przede wszystkim odcinków bardzo krętych lub ze stromymi podjazdami. Małe koło sprawia bowiem, że rower jest bardziej zwrotny i posiada lepszą przyczepność do podłoża.

- Gdybym miała określić na podstawie tegorocznych moich startów, w ilu przypadkach korzystniej było wybrać koło 29-calowe, podałabym liczbę 80 procent. Wielu zawodników nie do końca jest jeszcze przekonanych do większych kół, ale wynika to przede wszystkim z przyzwyczajeń i tego, że rower na mniejszych kołach jest jednak troszkę lżejszy. A wiadomo, że podczas startów na najwyższym poziomie walka idzie o każdy gram. Do jazdy amatorskiej natomiast rower na kołach 29-calowych jest - moim zdaniem - zdecydowanie lepszym rozwiązaniem. Chyba, że wybór pomiędzy 26 i 29 cali dotyczy osoby bardzo niskiego wzrostu. Wówczas rzeczywiście warto kupić bicykl z mniejszymi kołami. W pozostałych jednak przypadkach zdecydowanie polecam duże koła."

Reasumując za 29" przemawia:

  1. Lepiej wybacza błędy, oraz bardziej naturalna pozycja na podjazdach.
  2. Mniejsze odczuwanie nierówności terenu.
  3. Jest po prostu szybszy.

Rowery 29" jak i 26" można porównać w firmie
Corrado w Białymstoku przy ul. Sukiennej 9!

ZNAJDZIESZ

NAS NA:

Corrado s.c. ul. Sukienna 9,
15-881 Białystok
Tel.: +48 85 742-46-58
Fax: +48 85 742-46-58


NA MAPIE Google

Sklep rowerowy

sklep7.jpg

rew narc

BIKE MTB29 ib02

CORRADO s.c. sklep-serwis rowerowo-narciarski