Rower Scott Axis eRide 2021

SCOTT AXIS EVO jest ciekawym przykładem roweru elektrycznego. Wyposażony w silnik Bosch Performance CX Gen.4, baterię 625Wh oraz komputer KIOX, gwarantuje najlepsze wrażenia jazdy ze wspomaganiem, pozwala włączyć funkcje nawigacji w komputerze roweru i umożliwia zastosowanie dodatkowego pakietu baterii(500Wh) zwiększającego zasięg o ~80%. Prezentujemy rowery, które zawitały do naszego sklepu w Białymstoku.

ROWER ELEKTRYCZNY SCOTT AXIS ERIDE EVO

Najważniejszą częścią roweru jest rama ale w rowerach elektrycznych nie mniej ważnym elementem jest zastosowany napęd. W prezentowanym rowerze elektrycznym zastosowano komponenty produkowane przez firmę BOSCH. Znajdziemy tu silnik Performance CX gen.4 - rozwijający moment obrotowy o wartości 75Nm, moc do 400W(chwilowa, wartość średnia 250W) oraz nowy tryb pracy eMTB -my nazywamy go adaptacyjnym. Silnik ten według naszych doświadczeń oferuje najlepsze wrażenia z jazdy, co pokrywa się z obserwacjami recenzentów prasy rowerowej. Oczywiście silnik potrzebuje odpowiedniego źródła energii, którym w tym przypadku jest bateria PowerTube o pojemności 625Wh(ciekawostka, część baterii do rowerów elektrycznych firmy Bosch produkowanych jest w Polsce), która pozwoli przejechać  ze wspomaganiem elektrycznym od ~60km(tryb TURBO) do ~120km(tryb ECO)*. System Bosch w wydaniu SCOTT to również RangeBooster czyli możliwość podłączenia dodatkowej baterii o maksymalnej pojemności 500Wh i tym samym prawie dwukrotne zwiększenie zasięgu. Całością elektroniki w systemie, zawiaduje komputer KIOX, zgrabny wyposażony w kolorowy ekran o rozszerzonej funkcjonalności względem tańszych braci( Purion, Intuiva). Komputer możemy w łatwy sposób sparować ze smartfonem, skorzystać z funkcji nawigacji, przeglądać statystyki jazdy  którym sterujemy trybem wspomagania, wsparciem prowadzenia roweru(Walk Assist).  Na czytelnych ekranach wyświetlane są informacje dotyczące jazdy: prędkość, dystans, czas jazdy i zasięg, komunikaty z telefonu i "ślad nawigacji". Na ekranie wyświetlają się również informacje o konieczności udania się do serwisu.
Każdy rower elektryczny przy pierwszym montażu jest sprawdzany systemem diagnostycznym firmy Bosch, aktualizujemy oprogramowanie, w przypadku modeli z linii Performance CX aktualizacja zwiększa maksymalny moment obrotowy do 85Nm! Poprawia dozowanie mocy, dodaje tryb eMTB(adaptacyjny) optymalizuje ładowanie akumulatora i jego wydajność.

Scott Axis eRide Evo  Rower Scott Axis eRide Evo   Panel sterowania Rower Scott Axis eRide Evo 2021 

BARDZO WYGODNY ROWER TREKKINGOWY

Rama stanowiąca szkielet roweru to znana konstrukcja z elektrycznych  rowerów SCOTT Genius. Przystosowana do  napędów wspomagających BOSCH zachowuje najlepsze cechy charakterystyki pracy zawieszenia, czułość i progresję kompresji amortyzatorów. Pozwala to na sprawne przemieszczanie się w  trudnym terenie, nie straszne nam będą  rowerowe szlaki wiodące poza utwardzonymi drogami , a jeśli mówimy o podlaskich puszczach, śmiało możemy zboczyć z utartych ścieżek, pamiętając, że zamontowane opony Schwalbe G-ONE stworzono z myślą o suchych trasach . Pozycja zajmowana na rowerze predysponuje do pokonywania podjazdów na siedząco z równym rytmem pedałowania, co w przypadku włączonego wspomagania elektrycznego nie będzię problemem nawet dla mniej wprawnych rowerzystów. Ale prawdziwą siłą AXISA jest komfort, który za sprawą pełnego zawieszenia jest niezrównany przy tym rower  bardzo pewnie się prowadzi na każdej nawierzchni i co ważne przy rowerach turystycznych jazda na nim za sprawą silnika i zawieszenia męczy znacznie mniej .  Oczywiście rama została stworzona zgodnie z najnowszymi obowiązującymi standardami przemysłu rowerowego, znajdziemy tu sztywne osie, standard BOOST, stożkową główkęramy oraz wewnętrzne prowadzenie pancerzy.

 

ROWER TURYSTYCZNY Z PEŁNYM ZAWIESZENIEM

Odrobinę już o nim pisaliśmy przy okazji opisu ramy, ale sercem zawieszenia są amortyzatory. W tym przypadku zastosowano powietrzne konstrukcje od RockShox oraz X-Fusion. Oba dostosowane do filozofii SCOTT, trzy rowery w jednym, czyli zmiana skoku zawieszenia i tym samym zmiana geometrii roweru. Wszystkim sterujemy za pomocą jednej manetki, która jest ergonomiczna i intuicyjna, gdy odkryjemy jak bardzo zmienia to charakterystykę jazdy w zależności od terenu w jakim się poruszamy, ciężko sobie wyobrazić jazdę bez niej.

Hamulce Rower Scott Axis eRide Evo  Amortyzacja Rower Scott Axis eRide Evo 2021   Bagażnik Rower Scott Axis eRide Evo 2021

BARDZO DOBRE WYPOSAŻENIE

Napęd zastosowany w prezentowanym rowerze, to dobrze już znany Shimano Deore XT 1x12, oferuje bardzo szeroki zakres przełożeń, który przyda się w każdym terenie jest trwały i niezawodny. Za zatrzymywanie roweru odpowiadają  hamulce Shimano MT520 których czterotłoczkowe zaciski dociskają okładziny do potężnych 203mm tarcz. Zastosowanie takich komponentów sugeruje, że rower pozwoli na bardzo dużo i naprawdę został stworzony do jazdy po wymagających trasach. AXIS eRIDE EVO to przede wszystkim rower turystyczny( wyjątkowy i bardzo dobry rower turystyczny), zamontowano na nim oświetlenie SUPERNOVA M99 operujące światłem o sile 600lm!!!  Jak na rower trekkingowy z prawdziwego zdarzenia przystało, konstrukcję wzbogacono o błotniki, bagażnik i dedykowaną rowerom elektrycznym stopkę. Bez problemu założymy sakwy lub inny bagaż.

Kiox Rower Scott Axis eRide 2021  Hamulec Rower Scott Axis eRide Evo  Performance CX Scott Axis eRide Evo 2021 

KOMPONENTY

Pozostałe komponenty dopełniające rower dostarczył SYNCROS, przystosowane do roweru elektrycznego. Nie zapomniano również o ergonomii i komforcie, specjalne siodło (kwestia wygody to sprawa indywidualna) dopasowane do pozycji zajmowanej na rowerze, ergonomiczne chwyty kierownicy z dodatkowym podparciem dłoni - odciążają nadgarstki, zmniejszają ryzyko wystąpienia drętwienia palców itp. Oczywiście jak na rower trekingowy znajdziemy tu dedykowany bagażnik Racktime oraz pełne(!!) aluminiowe błotniki SCOTT. 

SCOTT AXIS eRIDE to po prostu bardzo wygodny rower turystyczny , trekkingowy z pełnym zawieszeniem.


NAJWAŻNIEJSZE DANE TECHNICZNE SCOTT AXIS ERIDE EVO

  • Rama aluminiowa SCOTT AXIS

  • Widelec Rock Shox Recon 140mm

  • Amortyzator X-Fusion Nude 130mm

  • Silnik Bosch Performance CX Gen 4

  • Bateria Power Tube 625Wh

  • Komputer Bosch Kiox

  • Napęd Shimano Deore XT 1x12

  • Hamulce Shimano BR-MT520 4 tłoczkowe

  • Zasięg od 50km(tryb Turbo) do 103km (tryb Eco)*

*Podany zasięg jest orientacyjny i zależy od wybranego trybu wspomagania, ukształtowania terenu, warunków pogodowych i wagi rowerzysty

Podobny rower SCOTT STRIKE eRIDE 940

Pełna Specyfikacja SCOTT AXIS eRIDE EVO

 

ZNAJDZIESZ

NAS NA:

Corrado s.c. ul. Sukienna 9,
15-881 Białystok
Tel.: +48 85 742-46-58
Fax: +48 85 742-46-58


NA MAPIE Google

Sklep rowerowy

sklep4.jpg

rew narc

BIKE MTB29 ib02

CORRADO s.c. sklep-serwis rowerowo-narciarski