DSC 8725 Duży

Rossignol odświeża swoją kolekcję butów narciarskich przeznaczonych do jazdy na przygotowanych trasach. Jako pierwszy, przyjechał do nas przedstawiciel butów skierowany do średnio zaawansowanych narciarzy, oczekujących komfortu przez cały dzień szaleństwa na stoku. 

 Buty Hi-Speed to nowa skorupa z przeprojektowanym szkieletem i przestrzenią dająca komfort jazdy osobom o większej objętości stopy. Wykonany w technologii "dual core", której istotą jest wtrysk tworzyw o różnej elastycznosci. Bazą szkieletu skorupy jest materiał o wysokiej sztywności, który odpowiada za transfer energii i stabilność konstrukcji, natomiast część buta wykonana z plastycznego PU zapewnia elastyczność i mozliwość dopasowania poprzez procedurę bootfittingu. Początkujący narciarze docenią możliwość zmiany flexu buta, odbywająca się poprzez wykręcenie śrub konstrukcyjnych łączących cholewkę z dolną częścią buta i zastąpienie ich dołączonymi zaślepkami. W ten sposób możemy zmniejszyć wartość flexu o ~ 20%. Oczywiście to nie koniec możliwości regulacji, jedną z ważniejszych opcji dostosowania buta do potrzeb narciarza jest regulacja "cantingu", która umożliwia dostosowanie charakterystyki skorupy do bardziej agresywnego stylu jazdy lub naszej anatomii i mechaniki ruchu.

 Buty Rossignol Hi-Speed 100 HV 2022/2023 DSC 8727 Duży  Rossignol Hi-Speed 100 HV 

Nowy but wewnętrzny jest rozwinięciem linerów z lat poprzednich. Zwiększono powierzchnię stref termoformowalnych by poprawić zakres personalizacji butów i lepiej dopasować kształt buta do stopy narciarza. Termoformowanie buta wewnętrznego można wykonać na dwa sposoby. Pierwszy odbywa się w sklepie poprzez wygrzewanie buta wewnętrznego przy pomocy specjalnej dmuchawy lub specjalistycznym piecu. Następnie adept narciarstwa zakłada but i zostaje ustawiony na specjalnej rampie symulującej "pozycję narciarską", w której musi wytrzymać od 5-10 minut. W tym czasie but wewnętrzny zastyga dopasowując się do kształtu stopy. Drugi sposób "wygrzewania" wykonujemy na stoku narciarskim, proces taki odbywa się po prostu jeżdżąc, but dostosuje się po kilku godzinach jazdy. Komfort termiczny zapewnia nowa elastyczna i oddychająca ocieplina Thinsulate która charakteryzuje się wodoodpornością i trwałością. Ociepliny firmy 3M są stosowane w każdym segmencie odzieży narciarskiej,. 

Klamry to oczywiście aluminiowe płaskie elementy wyposażone w mikroregulację. Zapięcia na cholewce mają trzy różne punkty mocowania umożliwiające dopasowanie buta do łydek o różnej objętości 

Buty Rossignol Hi-Speed 100 HV 

Buty Hi-Speed 100 HV to propozycja skierowana do średnio zaawansowanych narciarzy, poszukujących wygody i pewności sterowania podczas całodniowych sesji na stoku. Zapewniają precyzję i stabilność w każdych warunkach oraz  komfort termiczny. Technologia wykonania, użyte materiały, założenia wykonaia buta wewnętrznego umożliwiają szeroki zakres personalizacji.

 Rossignol Hi-Speed 100 HV  Buty narciarskie Rossignol Hi-Speed 100 HV  

 

Jak dobierać buty narciarskie 

Pamiętajcie, że w celu zapewnienia optymalnego komfortu, precyzji sterowania oraz minimalizowania ryzyka kontuzji,  najważniejsze jest właściwe dobranie rozmiaru, szerokości buta, przestrzeni na wysklepienie. Właściwie dobrany but możemy dodatkowo modyfikować począwszy od personalizacji wkładki na dnie buta, przez termoformowanie buta wewnętrznego aż po ingerencję w kształt skorupy.

  • Zarezerwuj sobie czas, dobór buta w sklepie to minimum 1 godzina!!!
  • Weź skarpety narciarskie
  • Określ swoje potrzeby, styl jazdy, umiejętności
  • Weź swoje stare buty narciarskie, jeśli takie miałeś 

ZNAJDZIESZ

NAS NA:

Corrado s.c. ul. Sukienna 9,
15-881 Białystok
Tel.: +48 85 742-46-58
Fax: +48 85 742-46-58


NA MAPIE Google

Sklep rowerowy

sklep3_01.jpg

rew narc

BIKE MTB29 ib02

CORRADO s.c. sklep-serwis rowerowo-narciarski