DSC 8450 Duży 

Rowery Bold to nowa propozycja w naszej ofercie. Bold Bicycles to szwajcarski producent rowerów. W świecie Enduro / All Mountain zasłynął innowacyjnymi rozwiązaniami  ukrycia amortyzatora tylnego zawieszenia wewnątrz ramy. Ale nie tylko…

 Bold Linkin Pro 150 - rower trail z pełnym zawieszeniem

Ramy Bold to cały szereg innowacji. Wyjątkowa konstrukcja trail z pełnym zawieszeniem , która na miłośnikach kolarstwa górskiego robi oszałamiające wrażenie, Bold Linkin Pro 150 to Kinematyka zawieszenia dająca niezrównaną przyczepność w każdym scenariuszu jazdy, zwrotność rodem z najbardziej narowistych rumaków XC, sztywność boczną ramy, środek ciężkości położony tak nisko, że rower na zjazdach jest piekielnie stabilny, na szlaku wkleja się w każdy wiraż dając masę frajdy, Doprawione jest to wszystko ergonomiczną manetką blokady amortyzatorów a istną Wisienką na torcie jest , poetycko nazwany zestaw narzędzi  „Save the Day” zgrabnie ukryty w dolnej rurze przedniego trójkąta i zawierający: pompkę, dętkę, łyżki do opon oraz zestaw kluczy podręcznych Syncros a także specjalne gniazda na zapasową spinkę do łańcucha.

 DSC 8453 Duży DSC 8455 Duży  DSC 8461 Duży 

 

Szkielet roweru oraz tylny wahacz wykonano z włókna węglowego HMX czyli kombinacji włókien znanych z rowerów SCOTT przeznaczonych do wyczynowego ścigania. Rama wykonana w tej technologii stanowi idealny balans między sztywnością, niską wagą i wytrzymałością. To co zachwyca to pełne ukrycie zawieszenia oraz wewnętrzne prowadzenie pancerzy. Oczywiście utrudnia to serwisowanie ale z drugiej strony zmniejsza konieczność ingerencji  w najbardziej skomplikowane elementy zawieszenia( damper jest chroniony przed niekorzystnymi czynnikami skracającymi żywotność takimi jak woda, błoto, kurz). Oczywiście ukrycie amortyzatora w ramie pociągnęło za sobą wprowadzenie rozwiązań ułatwiających konfigurację pod konkretnego ridera. Czytelną podziałkę wskazującą stopień ugięcia wstępnego znajdziemy na linku a dostęp do zaworu zamontowanego FOXa Nude 5 jest bardzo łatwy, wystarczy zdjąć plastikową pokrywę zamocowaną pod suportem. To co robi jeszcze większe wrażenie to sposób i miejsce mocowania głównego punktu obrotu tylnego wahacza. Sam punkt obrotu znajduje się dokładnie na osi suportu a łożyska w nim zastosowane to chyba największe łożyska jakie widzieliśmy zamontowane w rowerze, wróżą wysoką trwałość tego elementu i bardzo wysoką efektywność napędzania roweru(wysoka sztywność boczna całej ramy przekłada się na łatwiejsze napędzanie)

 DSC 8465 Duży DSC 8474 Duży   DSC 8496 Duży

 Dobrze wyposażony rower górski

Bold często w prasie branżowej jest nazywany producentem butikowym. Otrzymujemy unikatowy rower z bardzo dobrym osprzętem, skonfigurowany od początku tak, by nowy właściciel nie musiał ingerować w oryginalną specyfikację. Dostępne w ofercie jest tylko 6 !!! konfiguracji . Dwa modele Bold Linkin 135(skok zawieszenia), dwa modele Linkin 150  oraz dwie konfiguracje dedykowane trasom enduro - Unplugedd o skoku 160-180mm. Prezentowany model Bold Linkin 150 Pro, został wyposażony w doskonały widelec Öhlins RXF 36 m.2 , który naszym zdaniem miażdży czułością i charakterystyką pracy wszystko co do tej pory mogliśmy sprawdzić. Za amortyzację tylnego koła odpowiada damper FOX Nude 5 Evol T stworzony wspólnie z marką Scott (Bold Bicycles jest częścią Scott Sports). Reszta komponentów to: mechanizm korbowy RaceFace Next z karbonowymi ramionami korby, przerzutka, manetka, łańcuch i kaseta Shimano Deore XT w konfiguracji 1x12 oraz bardzo mocne czterotłoczkowe zaciski Deore XT, wyposażone w metaliczne klocki z dodatkowymi radiatorami, które zaciskają się na tarczach 203mm(przód) i 180mm(tył). Oczywiście w dzisiejszych realiach porządny rower ścieżkowy jest wyposażony w regulowaną sztycę - w naszym Boldzie znajdziemy rozwiązanie firmowane przez Syncros, model Duncan 1.5 to trwały, skuteczny wspornik siodła sterowanym manetką z kierownicy, ergonomicznie zintegrowaną z manetką blokady zawieszenia. Koła to Syncros Revelstroke 1.5, solidny aluminiowy zestaw , przeznaczony do zadań specjalnych. Szerokie na 30mm obręcze przyjmą opony 2,6”, które łatwo przerobimy na system bezdętkowy. Z rowerem dostajemy zaworki oraz uszczelniacz do opon a same obręcze są przygotowane fabrycznie do tego rozwiązania.

 DSC 8481 Duży DSC 8471 Duży   DSC 8477 Duży

Rower Bold Linkin Pro 150 135 - opinie

Rowery Bold Linkin są skierowane do wszystkich, którzy kochają góry! To unikatowe maszyny dające niespotykaną radość z jazdy, dzięki rewolucyjnym rozwiązaniom technologicznym. Charakterystyka pracy zawieszenia wsparta niezawodną techniką gwarantują fun na górskich singlach i w bike parkowych ślimakach. Bold Linkin 135 to idealna maszyna na górskie etapówki i weekend z plecakiem na rowerze. Linkin 150 jest prawdziwym ścieżkowcem, który ociera się możliwościami  o Enduro. Rower o tym skoku pozwoli nam zwiedzać najbardziej epickie rowerowe szlaki w Alpach, Dolomitach, górach Sierra Nevada … 

 

Więcej o rowerach Bold znajdziecie na stronie 

https://www.boldcycles.com/en/?currency=CHF

lub w Sklep rowerowy Corrado, Białystok ul. Sukienna 9

ZNAJDZIESZ

NAS NA:

Corrado s.c. ul. Sukienna 9,
15-881 Białystok
Tel.: +48 85 742-46-58
Fax: +48 85 742-46-58


NA MAPIE Google

Sklep rowerowy

sklep1.jpg

rew narc

BIKE MTB29 ib02

CORRADO s.c. sklep-serwis rowerowo-narciarski