Rower Scott Aspect 940 - sklep rowerowy Corrado

Sklep rowerowy Corrado prezentuje - rower górski SCOTT ASPECT 940, który jest bardzo rozsądną propozycją rekreacyjnego roweru terenowego.

 

Rower górski Scott Aspect 940 - rekreacyjny bestseller

Podstawą roweru jest aluminiowa rama, którą zaprojektowano pod kątem efektywności i wygody jazdy. W wydaniu 2022 wykonana z podwójnie cieniowanego aluminium, jest solidnym i lekkim szkieletem roweru. Dwa główne kąty ramy (kąt główki sterowej oraz rury podsiodłowej) ASPECT ustawiono zgodnie z najnowszymi trendami w świecie rowerów, dzięki czemu, nasz bohater doskonale podjeżdża oraz stabilnie zachowuje sie na zjazdach. Względem usportowionych braci, Scott ASPECT 940 dostał nieco dłuższy "ogon", nadaje to stabilności w prowadzeniu i ułatwia jazdę mniej doświadczonym kolarzom.  Pozycja rowerzysty na rowerze rekreacyjnym jest bardziej zrelaksowana w porównaniu do maszyn przeznaczonych do ścigania, wpływa to pozytywnie na komfort jazdy i redukuje poziom odczuwanego zmęczenia. Dodatkowo, jako rower uniwersalny, ASPECT otrzymał specjalne gniazda montażu stopki, błotników i bagażnika. Poprzez dodanie  tych akcesoriów rower górski , możemy zmienić w wydajnego mieszczucha lub terenowego podróżnika. Nowością są specjalne błotniki Syncros, dedykowane modelom Aspect.

   
 

Scott Aspect 940 - rower górski   Aspect 940 - wewnętrzne prowadzenie pancerzy  Rower Aspect 940 - napęd Shimano Alivio  

SCOTT Aspect 940 jako rower MTB

Za amortyzację odpowiada widelec SR Suntour XCR wyposażony w blokadę skoku sterowaną  manetką zamontowaną na kierownicy. Golenie górne o średnicy 32mm zapewniają odpowiedni poziom sztywności tego elementu.  Zamontowany widelec jest konstrukcją sprężynową z tłumikiem olejowym i blokadą hydrauliczną, rozwiązanie to zapewnia wysoki komfort jazdy w terenie i pewność prowadzenia na wyboistych odcinkach. Hydraulika zawarta w konstrukcji amortyzatora pozwala, w mieście lub na twardych dobrze utrzymanych szutrach, zablokować skok widelca poprawiając tym samym efektywność poruszania się. Analogicznie w momencie zmiany podłoża, pojawieniu się nieprzyjemnych nierówności, w czasie jazdy możemy wyłączyć blokadę skoku, zwiększając przyczepność przedniego koła, poprawiając prowadzenie roweru w terenie i wygodę podróży. Widelec wyposażono również w "regulację szybkości tłumienia powrotu" pozwala to dopasować jeszcze lepiej charakterystykę pracy widelca do wagi użytkownika i własnych upodobań. Tego typu widelce przy regularnym serwisowaniu są trwałe i bezawaryjne.

 

Scott Aspect 940 - rower górski z przednią przerzutką  Scott Aspect 940 - hydrauliczne hamulce tarczowe   Rower Scott Aspect 940 - hamulce tarczowe Shimano 

Rower Aspect 940 2022 - możliwości i wyposażenie

Napęd naszej propozycji charakteryzuje się szerokim zakresem przełożeń, które przewidziano zarówno na długie płaskie i szybkie odcinki, jak i kręte, leśne ścieżki w bardzo zróżnicowanym terenie. Do dyspozycji dostajemy 18 przełożeń w konfiguracji 2x9 SHIMANO zbudowane z komponentów grupy Alivio, przednia przerzutka, tylna przerzutka oraz manetki pochodzą z jednej grupy. Według nas Tak skonfigurowany napęd to najlepsza opcja(w tej kategorii cenowej) homogeniczne połęczenie komponentów zapewnia doskonałą pracę napędu, długowieczność i mniejszą podatność na rozregulowanie biegów. Przełożenia zmieniamy za pomocą ergonomicznych klamko-manetek Rapid-Fire gdzie nowością jest manetka sterująca przednią przerzutką. W lewej manetce zastosowano tylko jedną dźwignię, która działa dwukierunkowo. Zaskakująco upraszcza to konstrukcję i sprawia, że obsługa przedniej przerzutki jest bardziej intuicyjna . Hamulce hydrauliczne Shimano są solidnym, trwałym i bardzo skutecznym narzędziem, które sprawnie działa w każdych warunkach atmosferycznych. Części eksploiatacyjne są powrzechnie dstępne (klocki hamulcowe, olej) a serwisowanie jest bezproblemowe. Atutem w skutecznym napędzaniu roweru jest też mechanizm korbowy, kręci się na zewnętrznych łożyskach maszynowych, gwarantuje niezawodność i efektywność w napędzaniu roweru. Mechanizmy korbowe tego typu od lat stosowane są w rowerach sportowych.
Osprzętowo SCOTT Aspect ubrano w komponenty SYNCROS (firma córka marki SCOTT) dbając o charakter przeznaczenia roweru. Gięta szeroka kierownica tłumi wibracje, ułatwia kierowanie i podnosi komfort przez podniesienie pozycji rowerzysty. Chwyty wykonano z silikonu/gumy, charakteryzują się doskonałą przyczepnością trzymania i amortyzacją mikrodrgań. Siodełko i sztyca podsiodłowa, pochodzą z linii komponentów stworzonych do aktywnej rekreacji, SYNCROS , łączą w sobie lekkość i wygodę użytkowania. Ciekawostka - siodła Syncros są projektowane przy współpracy z potentatem na rynku Bikefittingu - Gebiomized.

 Scott Aspect 940 - komponenty Syncros  Scott Aspect 940 - osprzęt Shimano Alivio Scott Aspect 940 - widelec SrSuntour XCR 

Scott Aspect 940 - opinie

Dla kogo ASPECT 940 ? Przede wszystkim jest to rower terenowy, który doskonale sprawdzi się za miastem. Osprzęt i możliwości rozbudowy o bagażnik sprawiają, że może być Twoim codziennym rowerem na dojazdy do pracy lub turystyczne eskapady. Będzie wygodnym rowerem terenowym, za sprawą szerokich opon 2,4" świetnie poradzi sobie nawet na piaszczystych i błotnych odcinakach, a uniwersalny wzór bieżnika sprawia, że na asfalcie rower toczy się wyjątkowo lekko. 

 

SCOTT ASPECT 940 SPECYFIKACJA TECHNICZNA
PEŁNA GAMA ROWERÓW SCOTT ASPECT

ZNAJDZIESZ

NAS NA:

Corrado s.c. ul. Sukienna 9,
15-881 Białystok
Tel.: +48 85 742-46-58
Fax: +48 85 742-46-58


NA MAPIE Google

Sklep rowerowy

sklep8.jpg

rew narc

BIKE MTB29 ib02

CORRADO s.c. sklep-serwis rowerowo-narciarski