Rower Bergamont Sweep 6 EQ - sklep rowerowy Corrado

Rower Bergamont Sweep 6 EQ jest maszyną, która łączy w sobie kilka światów. Można go klasyfikować jako szosa z prostą kierownicą za sprawą osprzętu szosowego Shimano Tiagra. Wyposażenie w błotniki bagażnik sugeruje, szybki i uniwersalny środek transportu miejskiego. W tym momencie nasz rower miejski też wymyka się klasyfikacjom, bo producent przewidział montaż dodatkowego bagażnika na widelcu - mamy więc rasowy rower trekkingowy. Prezentowany Bergamont Sweep 6 EQ może być każdym ze wspomnianych wyżej rowerów, wszystko zależy od naszych potrzeb i sposobu w jaki go wykorzystamy.

Bergamont Sweep 6 EQ rower szosowy czy gravel ? Rower z prostą kierownicą

Rama roweru Bergamont Sweep 6 EQ została wykonana z aluminium. Kształty rur, kąty przedniego i tylnego trójkąta oraz sam wygląd, sugerują nam szosę z gatunku szeroko rozumianych rowerów endurance czyli wygodnych rowerów szosowych, przeznaczonych do długodystansowych jazd z gatunku kolarstwa romantycznego. Gdy przyjrzymy się bliżej i zerkniemy na ofertę firmy Bergamont - możemy zauważyć, że znaczną część genów nasz bohater zaczerpnął z rowerów typu Gravel. Uniwersalność naszego Sweepa podkreślają otwory montażowe do bagażnika i błotników (w które to akcesoria został rower wyposażony fabrycznie) oraz dodatkowe miejsca montażowe na widelcu, służące to zawieszenia dodatkowego bagażnika nad przednim kołem. Pozycja zajmowana na rowerze jest wygodniejsza niż w rowerze szosowym ale daleko jej do pozycji kanapowego roweru miejskiego. Wprawni rowerzyści docenią ten fakt, bo napędzanie roweru jest tak samo efektywne jak w klasycznej wygodnej szosie ale za sprawą prostej kierownicy rowerem znacznie łatwiej się manewruje i jazda  jest mniej męcząca. 

Bergamont Sweep 6 EQ 2022 napęd    Bergamont Sweep 6 EQ 2022 napęd Bergamont Sweep 6 EQ 2022 napęd  

Wygodny rower szosowy powinien być funkcjonalny

Solidny rower powinien być dobrze wyposażony i Bergamont Sweep jest bardzo ciekawą propozycją bo rower ubrano w komponenty marki Shimano z grupy szosowej Tiagra. Otrzymujemy klasyczny dzisiaj zestaw przełożeń 2x10 z kompaktową korbą szosową oraz kasetą z zakresem przełożeń 11-34T. Tiagra w świecie rowerów szosowych jest odpowiednikiem terenowego osprzętu klasy Deore i oferuję doskonałą kulturę pracy i precyzję zmiany biegów. Biegi przełączamy przy pomocy manetek Rapidfire również sygnowanych logiem Shimano Tiagra, którym pozostawiono funkcjonalność "półbiegu" przedniej przerzutki. Według nas tak powinny być wyposażane rowery, homogeniczny napęd pochodzący z jednej grupy osprzętu działa najlepiej, bo napęd działa tak dobrze jak jego najsłabszy element. Wiemy już czym nasz rower rozpędzić, do zatrzymania posłużą znane i sprawdzone hydrauliczne hamulce tarczowe Shimano MT200, hamulce hydrauliczne są skuteczniejsze od hamulców obręczowych, działają niezależnie od warunków pogodowych, prezentowany model jest tani w serwisie(koszt klocków hamulcowych) i bezawaryjny.

 Bergamont Sweep 6 EQ 2022 wewnętrzne prowadzenie pancerzy  Bergamont Sweep 6 EQ 2022 bagażnik Bergamont Sweep 6 EQ 2022 Hamulce 

Rower miejski w pełni wyposażony

Wspominaliśmy już wcześniej, Bergamont Sweep 6 EQ został wyposażony w błotniki i bagażnik. Oba elementy wykonano z aluminium. Bagażnik ma udźwig 20kg i dostarczyła go firma Racktime, sam kształt rurek i rozstaw bagażnika sugeruje nam, że najlepszą opcją transportową w naszym rowerze będą sakwy rowerowe. Czy wybierzemy modele miejskie, czy kurierskie, czy będą to sakwy turystyczne, wszystkie możemy zamontować na bagażniku i dostosować rower  do naszych potrzeb. Docenią to zarówno osoby wykorzystujące rower jako codzienny środek transportu i miłośnicy turystyki. Pozostałe elementy wyposażenia roweru, siodło, kierownica, sztyca i mostek dostarczyła marka Syncros, która jest częścią koncernu Scott Sports podobnie jak marka Bergamont. Części Syncros to znane, solidne i lekkie elementy, które możemy również zobaczyć w rowerach Scott Speedster, Metrix oraz Speedster Gravel, stworzonych podobnie jak Sweep, jako wygodne rowery szosowe.

Bergamont Sweep 6 EQ 2022 hamulce Shimano MT200  Bergamont Sweep 6 EQ 2022 widelec    Bergamont Sweep 6 EQ 2022 rower szosowy z prostą kierownicą

Najważniejsze cechy Bergamont Sweep 6 EQ 2022

  • Aluminiowa rama o wygodnej i efektywnej geometrii
  • Homogeniczny napęd Shimano Tiagra o uniwersalnym zakresie przełożeń 2x10
  • Hydrauliczne hamulce tarczowe Shimano
  • Prosta kierownica z ergonomicznymi chwytami
  • Solidny bagażnik Racktime i aluminiowe błotniki
  • Możliwość zamontowania bagażnika na widelcu
  • Komponenty szosowe Syncros
  • Cena 5199zł*

Pełna specyfikacja roweru Bergamont Sweep 6 EQ - kliknij LINK

 

*Cena prezentowana na dzień publikacji artykułu może ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia

 

 

 

 

ZNAJDZIESZ

NAS NA:

Corrado s.c. ul. Sukienna 9,
15-881 Białystok
Tel.: +48 85 742-46-58
Fax: +48 85 742-46-58


NA MAPIE Google

Sklep rowerowy

sklep4.jpg

rew narc

BIKE MTB29 ib02

CORRADO s.c. sklep-serwis rowerowo-narciarski