Scott Spark RC Team Issue AXS 2022 - sklep rowerowy Corrado

Scott Spark RC jest sztandarowym modelem roweru wyścigowego. Z 7 tytułami mistrzostw świata, złotem olimpijskim w RIO oraz niezliczoną ilością zwycięstw na trasach pucharu świata XCO pozostaje najbardziej utytułowaną konstrukcją na rynku. Świat nie stoi w miejscu, na przestrzeni lat zmieniały sie trasy wyścigów, ich poziom trudności wzrósł nieporównywalnie. Nowy Spark RC jest odpowiedzią na rosnące  potrzeby zawodników, którzy chcą zdobywać podjazdy z wysoką efektywnością i atakować zjazdy nie martwiąc się o przyczepność i stabilność roweru. 

Scott Spark RC Team Issue 2022 - rewolucyjne rowery górskie, pełna integracja przewodów i zawieszenia

Największą nowością i najbardziej zauważalną zmianą jest to, że nowy Scott Spark przeszedł rewolucję konstrukcyjną. Ramy Spark  zyskały w pełni zintegrowany damper. Daje to nam piękną czystą linię roweru, zapewnia lepsze warunki pracy dla samego amortyzatora, obniża środek ciężkości. Jeśli spojrzymy głębiej, to takie podejście pozwala  na dopracowanie charakterystyki zawieszenia bez zwiększania masy roweru. Te wszystkie drobne szczegóły oddzielnie pojmowane jako - marginalne korzyści, zestawione w całość stają się ogromnie ważne. Aby uzyskać optymalną wydajność, transfer mocy musi być jak najbardziej bezpośredni. Chcemy uniknąć nieefektywnych ruchów kierunkowych, innymi słowy, ruchów bocznych (w kierunku prostopadłym do kierunku jazdy). Posiadanie zintegrowanego dampera pozwala nam to poprawić na kilka sposobów. Po pierwsze, konstrukcja ramy wokół amortyzatora oraz mocowanie trunnion może być zaprojektowane tak, aby połączenia były znacznie sztywniejsze, redukujące niepotrzebne przemieszczenia i sprzyjając bardziej efektywnemu przeniesieniu energii. Mamy  łożyska głównej osi obrotu wahacza o znacznie większej średnicy, wzmocniony obszar rury podsiodłowej i mocowanie osi obrotu linku zawieszenia. Nowa technologia pozwoliła zaprojektować ramy z niżej umieszczonym amortyzatorem, obniżonym środkiem ciężkości. W rezultacie rower zyskuje lepsze prowadzenie, a użytkownik końcowy stabilniejszy, budzący zaufanie charakter roweru.

 Nowy Scott Spark RC Team Issue AXS 2022 Rower górski Scott Spark RC Team Issue AXS  Scott Spark RC 2022 hamulce Shimano XT 

Rower górski z najlepszym zawieszeniem

Rower z pełną amortyzacją nigdy nie odniesie sukcesu bez dobrej konstrukcji zawieszenia. Od pierwszego razu, gdy rowery Spark z pojedynczym piwotem pojawiły się na rynku, zawodnicy i amatorzy zakochali sie w charakterystyce pracy tego fulla. Po latach wiadomo, że do technicznych wyścigów XC i szybkich, ostrych singletracków jest to najlepsze rozwiązanie. Układ zawieszenia w Sparku ma bardzo specyficzną i sprawdzoną kinematykę oraz mniejszą masę nieresorowaną. Zastosowanie specjalnego sworznia w rurze podsiodłowej oraz elastycznego tylnego trójkąta w płaszczyźnie pionowej jest idealnym rozwiązaniem dla rowerów o tym zakresie skoku. Pozwala nam to zachować bardzo niską masę układu przy jednoczesnym zapewnieniu optymalnej pracy zawieszenia z zachowniem wysokiej czułości w pierwszym odcinku zakresu pracy oraz progresji przy maksymalnym wykorzystaniu skoku.

Scott Spark RC Team Issue kierownica Fraser iC   Rower górski Scott Spark RC Team Issue  Rower XC Scott Spark RC - napęd SRAM GX AXS

Geometria ramy Scott Spark RC jeden rower by wszystkimi rządzić ;)

Geometria ramy Spark, została opracowana dzięki nauce nie trendom. W tym przedsięwzięciu  inżynierowie Scott ściśle współpracowali ze SWISS BIOMECHANICS oraz zespołem SCOTT-SRAM MTB Racing Team. Celem było stworzenie jednej ramy - platformy, która mogłaby być najszybsza i najbardziej wydajna dla roweru wyścigowego XC oraz być ultra-dynamicznym rowerem trailowym w jednym. Jedną z rzeczy, którą osiągnięto, była podobna pozycja pedałowania dla RC(maszyna do ścigania XC) i 900(trail). Oba rowery są przeznaczone do szybkiego przyśpieszania zarówno w pozycji stojącej, jak i siedzącej. Dzięki wbudowanej możliwości modyfikacji kąta główki ramy, możemy zastosować dłuższy widelec do jazdy po szlakach w modelu 900 lub widelec o nieco mniejszym skoku w modelu RC, który może być z łatwością wykorzystany do bardziej agresywnej pozycji podczas wyścigów. Rezultat? Rower XC, który może zjeżdżać jak rower ścieżkowy bez poświęcania wagi i sztywności, oraz rower ścieżkowy, który może jeździć pod górę niczym rasowy ścigant i jeszcze bardziej wyróżniać się w drodze na dół.

Scott Spark RC 2022- widelec Rock Shox SID Select+   Kierownica Syncros Frasier iC   Scott Spark RC 2022 - uchwyt osi zintegrowany z narzędziami Torx 25,30 oraz ampulowy 6mm

Nowy Scott 2022 to kompleksowe podejście do integracji przewodów

Nowy Spark wyposażony jest w zupełnie nowe combo Fraser iC firmy Syncros. Integracja kabli stwarza wiele unikalnych problemów, a Fraser został zaprojektowany po to, by je rozwiązać i dostarczyć lekki, sztywny, pewny kokpit, który wprowadza integrację przewodów w rowerach górskich na nowy poziom . Projektanci Syncrosa pracowali nad kształtem, który pozwala przewodom przepływać pod kierownicą i wokół boków wspornika kierownicy, a następnie znikać w główce ramy, aby zachować czystość i efektywność. Pozwala to uniknąć zagięć i załamań przewodów oraz zapewnia minimalistyczny wygląd przedniej części roweru. Dodatkowo wszystkie kierownice i wsporniki kierownicy posiadają wiele opcji mocowania komputera, lampek i kamer zarówno na górze jak i pod kierownicą tak by spełnić oczekiwania kolarzy wykorzystujących pełne spektrum rowerowej elektroniki.

Rower górski - hamulce Shimano XT   Scott Spark RC 2022 zintegrowane zawieszenie Damper zintegrowany w ramie Scott Spark RC Team Issue 2022 

Gama rowerów Spark 2022

Do wyboru jest 21 modeli Spark. Gama podzielona jest na dwie kategorie, RC zorientowaną na wyścigi XC i Spark 900 o dłuższym skoku, zorientowany na jazdę po szlakach.
Chociaż obie kategorie Sparków wykorzystują tę samą ramę, rowery różnią się od siebie. W porównaniu z modelem Spark RC, model 900 jest bardziej przystosowany do jazdy pościeżkach: większy damper, widelec o większym skoku, opony  większej objętości i z agresywniejszym bieżnikiem przystosowane do jazdy na luźnym podłożu, fabrycznie zamontowana sztyca regulowana itp. Technologia i integracja na takim poziomie w rowerach karbonowych to jedno, ale Scott oferuje te same korzyści i te same rozwiązania techniczne  w całej gamie rowerów Spark, w tym w modelach ze stopu aluminium. Spark 950, 960 i 970 mają te same wspaniałe cechy, co ich karbonowe rodzeństwo, ale są znacznie bardziej przystępne cenowo.

Scott Spark RC Team Issue 2022 - sklep rowerowy Corrado  rower górski Scott Spark RC Team Issue 2022 sklep rowerowy Corrado  Rowery Scott Spark RC 2022 - sklep rowerowy Corrado Białystok 

 

Prezentowany rower górski Scott Spark RC Team Issue AXS 2022

Najważniejsze cechy:

  • Rama Spark RC Carbon HMF
  • Widelec RockShox SID Select RL3 120mm Fork
  • RS Nude 5 RL3, 120mm, TwinLoc
  • Napęd SRAM GX Eagle AXS 12 Speed
  • Hamulce Shimano XT Disc Brakes
  • Koła Syncros Silverton 2.0 TR

 

Rowery Scott Spark RC 2022 - sklep rowerowy Corrado Białystok

Pełna specyfikacja

Wstępnie dostępność modeli Scott Spark RC oraz Spark 900 jest przewidywana pod koniec roku 2021. Sklep rowerowy Corrado znajdziecie w centrum Białegostoku ul. Sukienna 9. Zapraszamy!

 

 

Źródła: materiały prasowe Scott Sportech Polska
Zdjęcia : Marcin Czajkowski/Corrado

 

ZNAJDZIESZ

NAS NA:

Corrado s.c. ul. Sukienna 9,
15-881 Białystok
Tel.: +48 85 742-46-58
Fax: +48 85 742-46-58


NA MAPIE

GOOGLE:

sklep6.jpg

rew narc

BIKE MTB29 ib02

CORRADO s.c. sklep-serwis rowerowo-narciarski