SZW 3115 461 472 

Rowery szosowe dla kobiet stanowią oddzielną kategorię, mają geometrię przystosowaną do damskiej anatomii i specjalne malowania

RAMA

SCOTT Contessa Speedster to rowery stworzone by wygodnie przemierzać,  "setki" kilometrów. 
Inżynierowie SCOTT potrafią wycisnąć z aluminium wszystko co najlepsze. Kreując w odpowiedni sposób kształtem rur, grubością ścianek i aerodynamiką profili, budąją konstrukcję zaskakująco sztywne i wygodne zarazem. Planując geometrię roweru, uwzględnia się jej wpływ na pozycję ciała, wygodę, aerodynamikę i zachowanie maszyny a także wpływ wagi kolarki na zachowanie roweru w newralgicznych punktach,  oddziaływanie wibracji pochodzących z podłoża na jadącego...  Rower nie jest prostym mechanizmem, jego projektowanie, nawet z aluminium, to bardzo złożony proces i wymaga od producenta doświadczenia, zaangażowania i finezji w wykonaniu. 
SCOTT CONTESSA SPEEDSTER 15 - jest najwyższym modelem aluminiowych rowerów szosowych skierowanych do piękniejszej części peletonu. Zastosowanie geometrii ramy przystosowanej do kobiecej budowy ciała, zapewnia wysoki komfort i efektywność w napędzaniu roweru. W Contessie znajdziemy widelec w całości wykonany z włókna węglowego . Sztywność kompozytowego widelca, przy jednocześnie bardzo niskiej masie a także skuteczność w pochłanianiu drgań, sprawiają, że rower jest pewniejszy w prowadzeniu i wygodniejszy na asfaltach gorszej jakości.

SZW 3120 462 473SZW 3131 471 477SZW 3133 468 478

KOMPONENTY

Rower szosowy ozdobiono komponentami SYNCROS, przystosowanymi do charakterystyki roweru endurance. Na szczególną uwagę zasługuje siodełko, które jest największą strefą kontaktu naszego ciała z rowerem. Siodełko SYNCROS Savona, ergonomicznie dopasowane do kobiecej anatomii, charakteryzuje się specjalnym kształtem minimalizującym uciski na nagniotkach kulszowych i zapewniającym prawidłowe krążenie krwi w newralgicznych strefach ciała. Kierownica lekka aluminiowa z linii RR Comfort została doposażona w owijkę zmniajszającą ilość wibracji przenoszonych na dłonie. \

SZW 3121 463 474  SZW 3125 464 475SZW 3128 467 476

NAPĘD I HAMULCE

Osprzętowo, SCOTT CONTESSA SPEEDSTER 15 prezentuje starą dobrą szkołę budowania rowerów. Dostajemy kompletną homogeniczną grupę SHIMANO 105, która wykorzystuje technologię bardziej prestiżowych grup (Ultegra, Dura Ace) i zapewnia doskonałą kulturę pracy i precyzję działania, co pokazał nawet "ślepy" test w którym były zawodowy kolarz miał rozpoznać grupę osprzętu po precyzji działania(nie był w stanie odróżnić nowej 105 od Ultegry i DuraAce) . Kompaktowa korba 50/36 w połączeniu z kasetą o szerokim zakresie przełożeń, pozwolą mniej wprawnym kolarzom zachować skuteczną kadencję w pofałdowanym terenie i górach.  Po prostu, CONTESSA ma dawać maksymalną sadysfakcję z jazdy przy zachowaniu rozsądnego budżetu. Rower dopełniają klasyczne hamulce szosowe TEKTRO oraz aluminiowe lekkie koła o niskich oporach toczenia SYNCROS. Nie bez znaczenia dla komfortu są opony szosowe o zwiększonej objętości ( 28mm) róznice w oporach toczenia ( w porównaniu do opon 25mm) są nieodczówalne, za to 28 jest wygodniejsza w jeździe i  sprawdzą się doskonale tam, gdzie nawieszchnia jest gorszej jakości - czyli na wszelkiego rodzaju bocznych drogach, po których poruszamy się aby uniknąć dużego natężenia ruchu samochodowego.

*UWAGA!!! Rower prezentowany na zdjęciach został wyposażony w dodatkowe akcesoria, które nie stanowią standardowego wyposażenia i cena 4499zł jest kwotą za sam rower. Dodatkowe elementy to: koszyk na bidon, bidon, licznik, pedały SPD, torebka podsiodłowa.

SPECYFIKACJA
ROWERY SZOSOWE SCOTT 

ZNAJDZIESZ

NAS NA:

Corrado s.c. ul. Sukienna 9,
15-881 Białystok
Tel.: +48 85 742-46-58
Fax: +48 85 742-46-58


NA MAPIE Google

Sklep rowerowy

sklep10.jpg

rew narc

BIKE MTB29 ib02

CORRADO s.c. sklep-serwis rowerowo-narciarski