Prezentujemy SCOTT ASPECT 940, który jest bardzo wyważoną propozycją rekreacyjnego roweru terenowego.

 

 

RAMA

Podstawą roweru jest aluminiowa rama, którą zaprojektowano pod kątem efektywności i wygody jazdy. W wydaniu 2020 zaprojektowana całkowicie od nowa, wykonana z podwójnie cieniowanego aluminium, jest solidnym i lekkim szkieletem roweru. Dwa główne kąty ramy (kąt główki sterowej oraz rury podsiodłowej) ASPECT ustawiono zgodnie z najnowszymi trendami w świecie rowerów, dzięki czemu, nasz bohater doskonale podjeżdża oraz stabilnie zachowuje sie na zjazdach. Względem usportowionych braci, ASPECT dostał nieco dłuższy "ogon", co wyraźnie uspokaja rower w prowadzeniu i ułatwia jazdę mniej doświadczonym kolarzom.  Pozycja rowerzysty w rowerze rekreacyjnym jest bardziej zrelaksowana w porównaniu do maszyn wyścigowych, wpływa to pozytywnie na komfort jazdy i redukuje poziom odczuwanego zmęczenia. Dodatkowo, jako rower uniwersalny, ASPECT otrzymał specjalne gniazda montażu stopki, błotników i bagażnika. Dzięki temu, rower górski poprzez dodanie akcesoriów, możemy zmienić w wydajnego mieszczucha lub terenowego podróżnika.

   
 

DSC 5336 1579 1621  DSC 5334 1570 1620  DSC 5338 1580 1622 

AMORTYZACJA

Za amortyzację odpowiada widelec SR Suntour XCR wyposażony w blokadę skoku sterowaną  manetką zamontowaną na kierownicy. Zamontowany widelec jest konstrukcją sprężynową z dołączoną blokadą hydrauliczną. Takie rozwiązanie zapewnia wysoki komfort jazdy w terenie i pewność prowadzenia na wyboistych odcinkach. Tego typu widelce przy regularnych przeglądach,są bezawaryjne, niedrogie w serwisowaniu i będą nam służyć przez długie lata. Hydraulika zawarta w konstrukcji amortyzatora pozwala, w mieście lub na twardych dobrze utrzymanych szutrach, zablokować skok widelca poprawiając tym samym efektywność poruszania się. Analogicznie w momencie zmiany podłoża, pojawieniu się nieprzyjemnych nierówności, w czasie jazdy możemy wyłączyć blokadę skoku, zwiększając przyczepność przedniego koła, poprawiając prowadzenie roweru w terenie i wygodę podróży. Widelec wyposażono również w "regulację szybkości tłumienia powrotu" pozwala to dopasować jeszcze lepiej charakterystykę pracy widelca do wagi użytkownika i własnych upodobań.

DSC 5341 1582 1624  DSC 5342 1583 1625  DSC 5345 1584 1626 

WYPOSAŻENIE 

Napęd naszej propozycji charakteryzuje się szerokim zakresem przełożeń, które przewidziano zarówno na długie płaskie i szybkie odcinki, jak i kręte, leśne ścieżki w bardzo zróżnicowanym terenie. Do dyspozycji dostajemy 18 przełożeń w konfiguracji 2x9 SHIMANO zbudowane z komponentów grupy DEORE/ALTUS, przełożenia zmieniamy za pomocą ergonomicznych klamko-manetek Rapid-Fire. Hamulce hydrauliczne Shimano są solidnym, trwałym i bardzo skutecznym narzędziem, które sprawnie działa w każdych warunkach. Atutem w skutecznym napędzaniu roweru jest też mechanizm korbowy wykonany w technologii Hollowtech, dzielący rozwiązania techniczne grup przeznaczonych dościgania.
Osprzętowo SCOTT Aspect ubrano w komponenty SYNCROS (firma córka marki SCOTT) dbając o charakter przeznaczenia roweru. Gięta szeroka kierownica tłumi wibracje, ułatwia kierowanie i podnosi komfort przez podniesienie pozycji rowerzysty. Chwyty, wykonano w ten sposób by amortyzowały mikrodrgania i zapewniały pewne trzymanie. Siodełko i sztyca podsiodłowa, pochodzą z linii komponentów stworzonych do aktywnej rekreacji, SYNCROS M3.0, łączą w sobie lekkość i wygodę użytkowania. 

 

PODUSUMOWANIE

Dla kogo ASPECT 940 ? Jeśli uwielbiasz wypady za miasto i często skręcasz na leśne drogi, jazda dla Ciebie ma być przede wszystkim rekreacją, poszukujesz roweru górskiego, który jest wygodny, skuteczny, lekki i uniwersalny, szukasz roweru za rozsądne pieniądze, który będzie solidny i trwały.

SCOTT ASPECT 940 SPECYFIKACJA TECHNICZNA
PEŁNA GAMA ROWERÓW SCOTT ASPECT

ZNAJDZIESZ

NAS NA:

Corrado s.c. ul. Sukienna 9,
15-881 Białystok
Tel.: +48 85 742-46-58
Fax: +48 85 742-46-58


NA MAPIE

GOOGLE:

sklep9.jpg

rew narc

BIKE MTB29 ib02

CORRADO s.c. sklep-serwis rowerowo-narciarski