Jaki rower wybrać? Górski? Miejski? Szosowy? Krosowy? A może elektryczny?

 

ROWERY MIEJSKIE

     
SCOTT SUB COMFORT 10 UNISEX SCOTT SUB COMFORT 20 SCOTT SUB COMFORT 20 UNISEX


Rower miejski powinien spełniać kilka warunków. Bardzo często takie rowery służą nam jako środek komunikacji, rower turystyczny lub po prostu spacerowy. Rowery miejskie przystosowane do poruszania się po utwardzonych nawierzchniach, mają niezbyt szerokie opony i potrafią całkiem sprawnie poruszać się po twardych drogach szutrowych i polnych ścieżkach. Jako rowery komunikacyjne, są ubrane w kompletne wyposażenie. Błotniki, bagażnik, stopkę, oświetlenie często również blokadę koła (zabezpieczenie), dopełniają rower jako całość. Komponenty uzupełniające ramę, czyli siodło kierownica i mostek mają zapewnić maksymalny komfort w czasie jazdy. Zakres przełożeń jest bardzo szeroki i pozwala nawet mniej wprawnym rowerzystom na komfortowe przemieszczanie i dopasowanie obciążenia do własnych upodobań i możliwości. Rowery miejskie mogą zastąpić nam środki komunikacji publicznej oraz służyć jako rowery turystyczne.

 

Zobacz rowery miejskie SCOTT oraz BERGAMONT

 

ROWERY CROSS

DSC 5081 1421 1433 

Rowery "cross" jak wskazuje nazwa mają łączyć w sobie dwa światy, praktyczność i komfort roweru miejskiego oraz możliwość pokonywania lekkich bezdroży. Rowery SCOTT SUB CROSS są wyposażone w osprzęt, który znajdziemy w rowerach terenowych, hydrauliczne hamulce, napęd przeznaczony do rowerów górskich, opony z agresywniejszym bieżnikiem, które pozwolą nam poruszać się po drogach gruntowych i twardych leśnych scieżkach. Jednocześnie geometria ramy pozwala nam jechać znacznie bardziej komfortowo niż na typowym góralu, opony choć z bieżnikiem są węższe niż w rowerach MTB i stawiają znacznie mniejsze opory toczenia na utwardzonych nawierzniach. Tego typu konstrukcje będące na skrzyżowaniu kolarskich swiatów są dostarczane bez dodatkowego wyposażenia, dają możliwość na doposażenie roweru w potrzebne komponenty, takie jak: błotniki, bagażnik i stopkę. SCOTT stworzył także linię rowerów "cross" ubraną w cały potrzebny miejskiemu rowerzyście lub wytrawnemu turyście osprzęt, jest to linia rowerów SUB SPORT. W rowerach SCOTT SUB SPORT dostajemy błotniki, bagażnik, stopkę, oświetlenie zasilane prądnicą w piaście oraz regulowany wspornik kierownicy. Rowery SUB CROSS są najbardziej uniwersalnymi rowerami na rynku, świetnie poradzą sobie na drogach dla rowerów, dadzą nam frajdę z jazdy po drogach szutrowych i twardych leśnych ścieżkach.

     
 SUB CROSS 20  SUB CROS 20 LADY  SUB SPORT 20

 

Zobacz rowery SCOTT SUB CROSS oraz SCOTT SUB SPORTROWERY GÓRSKIE REKREACYJNE

DSC 5330 1414 1438

Rower górski na początku lat 90 w naszym kraju stał się najbardziej porządanym typem roweru. Od tego czasu rowery górskie nie są już na rynku jedyną wybieraną przez klientów kategorią rowerów. W przeciągu tych kilkunastu lat popularne górale przeszły ogromną ewolucję, począwszy od geometrii ram, poprzez zmianę rozmiaru kół, na modyfikacji systemu napędu kończąc. Rowery "MTB" rekreacyjne, charakteryzują się efektywną w napędzaniu, ale nadal wygodną pozycją zajmowaną przez rowerzystę. Ramy aluminiowe pozwalają na używanie fotelików dziecięcych lub przyczepek, więc rower tego typu sprawdzi się jako narzędzie celebrowania rodzinnych wycieczek. W ramie znajdziemy otwory montażowe bagażnika i specjalne gniazda przeznaczone do przykręcenia stopki. Osprzęt montowany w rowerach rekreacyjnych zależy od założonego budżetu, od komponentów klasy XT, z zakresem przełożeń charakterystycznym dla rowerów sportowych, przez klasę średnią( Deore/Alivio) po budżetowe Altusy. Zawieszenie spotykane w rowerach rekreacyjnych jest też bardzo różne,  najdroższe i najlepsze pod względem jakości działania amortyzatory powietrzne Rock Shox, przez sprężynowe modele z tłumikiem olejowym i zdalną blokadą skoku, kończąc na najtańszych sprężynowych widelcach gdzie rolę tłumika pełni elastometr. Komponenty dopełniające rower to wygodniejsze wersje sportowych odpowiedników, siodełka są szersze, kierownice mają delikatne gięcie, mostki kierownicy mają dodatni kąt wzniosu i lekko prostują sylwetkę użytkownika. Górskie rowery rekreacyjne świetnie sprawdzą się w każdym środowisku, w mieście pozwolą sprawnie się poruszać i bez oporów wjeżdżać na krawężniki, odkrywać nowe ścieżki w leśnych ostępach, przemierzać szutry Suwalszczyzny, po drobnych modyfikacjach może stać się rasowym rowerem turystycznym. Taki sprzęt, wyposażony w osprzęt średniej klasy daje też możliwość sprawdzenia swojej formy na trasie amatorskiego maratonu mtb.

 

     
 SCOTT ASPECT 920  SCOTT ASPECT 930  SCOTT ASPECT 940

Zobacz pełną kolecję SCOTT ASPECT

 

ROWERY GÓRSKIE SPORTOWE
DSC 5145 1412 1434

Rowery górskie sportowe (mamy tu na myśli dyscyplinę crosscountry, maraton) charakteryzują się inną geometrią ram niż w rowerach rekreacyjnych. Pozycja kolarza jest znacznie bardziej agresywna i przez to bardziej efektywna w napędzaniu jednośladu. Ramy są lżejsze i sztywniejsze niż w rowerach ASPECT ale odbywa się to kosztem naszego komfortu jazdy, po prostu ramy są znacznie sztywniejsze i w modelach aluminiowych wyższą sztywność jest uzyskiwana kosztem komfortu. W naszej ofercie znajdziecie dwie linie modelowe rowerów tego typu. Pierwsza to sztandarowy hardtail SCOTT i jeden z najbardziej utytuowanych rowerów górskich na rynku - SCALE. SCALE to przede wszystkim rower XC który wyróżnia się bardzo niską wagą ram i bardzo wysoką sztywnością, świetnie sprawdzi się na trasach o umiarkowanej trudności, ale w rękach(nogach;) doświadczonego kolarza sprawdzi się również w trudnym terenie. Drugą linią rowerów sportowych jest SPARK. SCOTT SPARK to bezapelacyjnie najbardziej utytuowany rower XCO z pełnym zawieszniem. Łączy w sobie lekkość, niesamowitą sztywność(co podkreslają recenzenci w mediach branżowych) oraz unikatowy system zawieszenia. Rower SPARK pozwoli Wam na więcej w trudnym terenie, więcej wybaczy błędów, da wyższy poziom komfortu i stabilność prowadzenia.

     
SCOTT SCALE 925 SCOTT SPARK RC 900 TEAM SCOTT SPARK 930

 

Zobacz rowery SCOTT SCALE oraz SCOTT SPARK

 

ROWERY SZOSOWE REKREACYJNE

DSC 5003 1419 1431


Szosa zdobywa sobie coraz szersze grono zwolenników. Rowery szosowe rekreakcyjne  określamy mianem "endurance". Na pozór nie różnią się niczym od "wyczynowych" braci. Zachowują charakter roweru szosowego, aerodynamiczną pozycję i osprzęt. Różnice znajdziemy przyglądając się specyfikacji ramy, kątach i długościach poszczególnych odcinków. Na rowerze "rekreacyjnym" siedzimy w sposób bardziej zrelaksowany choć nadal sportowy, rama jest zaprojektowana tak aby jak najlepiej tłumiła wibrację na gorszych nawierzchniach i męczyła jak najmniej w trakcie wielogodzinnych wycieczek. To samo dotyczy pozostałych komponentów, które mają nam zapewnić jak największy komfort w czasie wielogodzinnych szosowych eskapad. SCOTT ma propozycję trzech linii modelowych rowerów szosowych. ADDICT(rowery na ramie z włókna węglowego) ,  SPEEDSTER(rowery aluminiowe z karbonowym widelcem) oraz linia rowerów METRIX, w której znajdziemy szosowe rowery klasy "endurance" z prostymi kierownicami.

     
SCOTT SPEEDSTER 30 SCOTT ADDICT 30 DISC SCOTT METRIX 10

Zobacz rowery SPEEDSTER oraz ADDICT

 

ROWERY SZOSOWE SPORTOWE

Rowery sportowe są przeznaczone do osiągania jak najwyżzszych prędkości, sylwetka rowerzysty jest mocno pochylona i poprawia efektywność pedałowania. Ramy są projektowane pod kątem lekkości i aerodynamiki uwzględniają też komfort zawodnika, który niejednokrotnie spędza na rowerze kilka godzin. SCOTT proponuje dwie główne linie rowerów szosowych ze sportową geometrią. ADDICT RC jest propozycją skierowaną do miłośników lekkich rowerów szosowych, to linia stworzona do zdobywania szczytów górskich, ramy ADDICT RC należą do najlżejszych produkowanych seryjnie ram szosowych, wyróżniają się również najwyższym stosunkiem sztywności do wagi. SCOTT FOIL jest z kolei przedstawicielem rowerów aerodynamicznych, które sprawdzą się najlepiej na płaskim terenie. FOIL stawia na aerodynamikę i uniwersalność, jest jednym z najlżejszych, najsztywniejszych i najbardziej aerodynamicznych rowerów na rynku.

     
 SCOTT ADDICT RC 30  SCOTT FOIL 10  SCOTT PLASMA 10

Zobacz rowery ADDICT RC oraz FOIL

 

ROWERY ELEKTRYCZNE

DSC 5162 1423 1435

Rowery ze wspomaganiem,  występują w niemal każdej zaprezentowanej wyżej kategorii i wybierając rower elektryczny powinniśmy wybrać rodzaj roweru zgodny z naszymi potrzebami. Niezależnie od typu, rowery elektryczne potrafią dać bardzo dużo frajdy każdemu użytkownikowi, nie ważne czy jesteś w formie czy nie, wsparcie silnika elektrycznego w czasie ruszania, na podjazdach, na prostych odcinkach powoduje bardzo przyjemny zastrzyk adrenaliny. Gdy już mamy wybrany rodzaj roweru powinniśmy przyjrzeć się, zamontowanym systemom wspomagania, rodzajowi i pojemności baterii, możliwościom serwisu i aktualizacji oprogramowania. W rowerach marki SCOTT znajdziecie dwa najpopularniejsze systemy wspomagania rowerów elektrycznych, dostarczone przez firmę BOSCH lub Shimano. Obie firmy oferują silniki i baterie dopasowane do różnych typów rowerów, przeznaczenia i różnym zasięgu. Obie firmy oferują również najwyższy poziom wsparcia dla certyfikowanych serwisów rowerowych oraz możliwość zakupu dodatkowych baterii i innych akcesoriów. 

ZOBACZ ROWERY ELEKTRYCZE SCOTT

     
 SCOTT GENIUS ERIDE 920  SCOTT SUB SPORT ERIDE 10 LADY

 SCOTT SUB CROSS ERIDE 20

ZNAJDZIESZ

NAS NA:

Corrado s.c. ul. Sukienna 9,
15-881 Białystok
Tel.: +48 85 742-46-58
Fax: +48 85 742-46-58


NA MAPIE

GOOGLE:

sklep11.jpg

rew narc

BIKE MTB29 ib02

CORRADO s.c. sklep-serwis rowerowo-narciarski