Wybór butów narciarskich to bardzo trudne zadanie. Przyjdź i zobacz jak dobieramy buty narciarskie?


  Rozmawiamy o umiejętnościach i stylu jazdy

Podczas wstępnego wywiadu, uzyskujemy informację o Państwa potrzebach, stylu jazdy, wadze i doświadczeniu. Skorupy butów narciarskich różnią się od siebie twardością. przeznaczeniem i kształtem zaprojektowanej przestrzeni. Na tym etapie, na podstawie zebranych informacji określamy typ buta, który najlepiej spełni wasze oczekiwania, oraz wybieramy przedział flexu w jakim będziemy się poruszać.


  Bardzo dokładnie mierzymy stopy

Pomiar stopy to podstawowe narzędzie wspomagające nas przy wyborze skorupy. Mierzymy długość i szerokość stopy. Dodatkowo na podoskopie określamy, wysklepienie, wysokość podbicia, ustawienie ścięgna Achillesa, ruchomość stawu skokowego. Te czynniki zawężają dopasowanie dostępnych butów do dwóch,  trzech modeli w danym rozmiarze i wybranym wcześniej przeznaczeniu. Dlaczego tylko do dwóch trzech modeli? Ponieważ każdy producent w swojej ofercie posiada wiele linii butów, różniących się przeznaczeniem a tym samym kształtem i kubaturą przestrzeni, które są zaprojektowane dla pewnego typu stóp. 
 

  Mierzymy i wybieramy najlepszą propozycję

Mierzenie buta narciarskiego to proces długotrwały. Najpierw sprawdzamy czy rozmiar skorupy będzie właściwy, następnie sprawdzamy jak stopa zachowuje się w bucie. Wraz z upływającym czasem notujemy czy nie pojawiły się uporczywe uciski w newralgicznych miejscach, zwracamy uwagę na drętwienia, osadzenie i trzymanie pięty, uciski na podbiciu itd...

Formujemy wkładki wewnętrzne

Wkładki Footbalance poprawiają dopasowanie buta, ustawiają kości i stawy stopy w neutralnej pozycji. Znacząco poprawiają komfort i bardzo często likwidują uciski występujące wewnątrz buta narciarskiego, zmniejszają zmęczenie stopy i ryzyko kontuzji.


  Formujemy but wewnętrzny

Gdy wybraliśmy najlepszy but dla nas, przechodzimy do formowania buta wewnętrznego, który będzie od tej chwili dopasowany do naszej stopy i poprawi komfort w bucie, zmniejszy ryzyko wystąpienia ucisków w trakcie jazdy.


  W skrajnych przypadkach formujemy skorupę( poszerzamy, robimy miejsce na haluks itp..)

Bardzo często nie możemy znaleźdź buta narciarskiego, który nie będzię powodował dyskomfortu. W takich przypadkach z pomocą przychodzi bootfitting. Polega to na rozgrzaniu skorupy do właściwej temperatury, następnie za pomocą specjalistycznych narzędzi wprowadza się modyfikacje(poszerzanie skorupy, wyciskanie miejsca na haluks). W pewnych miejscach modyfikacji dokonuje się zapomocą frezarek, w niektórych przypadkach modyfikuje się buty poprzez dodanie specjalnych paneli, modyfikację kątu pochylenia podeszfy i cholewki . Te wszystkie czynności podnoszą komfort narciarza a często wręcz umożliwiają jazdę.

Czas potrzebny na wybranie buta to naszym zdaniem minimum 1 godzina ale często czas ten może się wydłużyć. Przydadzą się skarpety narciarskie i spodnie umożliwiające podwinięcie nogawki do wysokości kolan.

ZNAJDZIESZ

NAS NA:

Corrado s.c. ul. Sukienna 9,
15-881 Białystok
Tel.: +48 85 742-46-58
Fax: +48 85 742-46-58


NA MAPIE

GOOGLE:

sklep10.jpg

rew narc

BIKE MTB29 ib02

CORRADO s.c. sklep-serwis rowerowo-narciarski